جستجوی پیشرفته...

جامع ترین مرکز مبادلات

مواد شیمیایی

مواد بیولوژیک

لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی

قوانین ایران ایلب

به قسمت توافق نامه کاربر "ایران ایلب" خوش آمدید. خدمات وب سایت iranelab.ir و اپلیکیشن "Iran E Lab" توسط شرکت "فناوران دانش گستر حکیم" با مسئولیت محدود در دسترس شما قرار می گیرد. در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات ایران ایلب نخواهید بود.
ماده 1- طرفین توافق نامه
این توافق نامه فی مابین شرکت فناوران دانش گستر حکیم به شماره ثبت 3939 از یک طرف و کاربران خدمات ایران ایلب (سایت iranelab.ir و اپلیکیشن "Iran E Lab") از طرف دیگر در جهت تسهیل معاملات و افزایش امنیت در فضای اینترنتی منعقد می‏گردد. شرکت فناوران دانش گستر حکیم از این پس در این توافق نامه "ایران ایلب" نامیده می شود و کلیه حقوق مادی و معنوی آن در اختیار این شرکت قرار دارد.
ماده 2- موضوع توافق نامه
‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه‏ای مطمئن که در آن کاربران از خدمات ایران ایلب استفاده می نمایند. کاربران ایران ایلب می‏توانند در هر جای ایران، کالای مورد نظر یا مورد نیاز خود را با استفاده از سایت www.iranelab.com و یا اپلیکیشن مربوطه "Iran E Lab" مورد مبادله قرار دهند.
ماده 3- مدت اعتبار توافق نامه
این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود، معتبر خواهد بود.
ماده 4- قوانین عمومی
1- قوانین حاکم بر این توافق نامه، منطبق بر کلیه ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏باشد؛ لذا کاربر تعهد می نماید به کلیه قوانین اقتصادی، تجاری و بازرگانی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد.
2- کاربر صحت اطلاعات و مشخصات بارگذاری شده توسط خود را در ایران ایلب تضمین می نماید و با رعایت موازین شرعی، اخلاقی و کیفری، کلیه عواقب ناشی از عدم صحت مطالب را برعهده می گیرد. لذا کاربر تصدیق می نماید که هیچ گونه مسئولیتی ناشی از عدم رعایت موارد ذکر شده توسط کاربر متوجه ایران ایلب نخواهد بود.
ماده 5- شروط توافق نامه
1-5 شرایط عضویت کاربر
الف) کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی به شرط پذیرفتن قوانین حاکم بر معاملات و تجارت جمهوری اسلامی ایران، می توانند به عضویت ایران ایلب درآمده و از خدمات ایران ایلب استفاده نمایند.
2-5 تعیین نام کاربری و رمز عبور
عضویت در "ایران ایلب" رایگان است. جهت استفاده از خدمات ایران ایلب، کاربر می بایست هنگام ثبت نام اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد نماید. در پایان ثبت نام، یک کد تأییدی توسط سیستم پیامکی به موبایل کاربر ارسال خواهد شد. با وارد کردن کد مذکور، شماره موبایل کاربر تأیید شده و کاربر به عضویت ایران ایلب در می آید.
مسئولیت صحت کلیه اطلاعات وارد توسط کاربر در ایران ایلب، بعهده ایشان خواهد بود. ایران ایلب از اعضاء خود می خواهد شناسه کاربری و کلمه عبور خود را تنها در آدرس سایت ایران ایلب دات آی آر (iranelab.ir) و اپلیکیشن "Iran E Lab" وارد نمایند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس های ذکر شده فوق، مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با شخص کاربر می باشد.
کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. در صورت عدم تعهد، ایران ایلب در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت. درصورت نیاز به رمز عبور جدید، کاربر موظف می باشد تا همه معیارها و فرایندها ی حفاظتی شرکت را برای احراز هویت طی نموده و در صورتیکه نتواند هویت خود را اثبات نماید، ایران ایلب این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از دسترسی جزیی و یا کلی کاربر مربوطه، جلوگیری نماید.
تبصره 1- کاربر حق فروش، انتقال و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع، ایران ایلب بدون اجازه کاربر حق ابطال آن را خواهد داشت.
تبصره 2- ایران ایلب مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید.
3-5 اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت
هنگامی که کاربر در ایران ایلب ثبت نام می نماید، اطلاعات تماس (نشانی، شماره تلفن، آدرس پست الکترونیکی و ....) خود را اختیار ایران ایلب قرار می دهد. تا زمانی که کاربر مشتری ایران ایلب باقی بماند، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند.
تبصره 1- کاربران ایران ایلب می بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس و یا دیگر تغییرات را از طریق فرایند ویرایش پروفایل به اطلاع ایران ایلب برسانند.
4-5 امنیت اطلاعات كاربران
حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران باتوجه با قوانین حقوق کاربران اینترنتی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران، برای ایران ایلب بسیار حائز اهمیت است.
5-5 لغو عضویت
در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، ایران ایلب مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد نماید. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در راهنمای کاربری ایران ایلب اعلام می دارد.
6-5 ارتباط میان کاربران با یکدیگر و ایران ایلب
ارتباط با کلیه بخش های سایت و اپلیکیشن از طریق گزینه "تماس با ایران ایلب" که لینک آن در صفحه اول موجود است (کلیک کنید) برقرار می گردد.
تبصره 1- کلیه اخطارها، تذکرات و مکاتبات مربوطه، مندرج در ایران ایلب از طریق اطلاعات ثبت شده توسط کاربر صورت می‏گیرد.
تبصره 2- اگر علیرغم تلاش شبانه روزی پرسنل در جهت فعال بودن سایت و اپلیکیشن، در بعضی از موارد به دلایل غیر ارادی و یا فورس ماژور دسترسی 24 ساعته کاربر به ایران ایلب مقدور نباشد، با پذیرش این توافقنامه کاربر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی در خصوص قطع تماس احتمالی و همچنین زیانها و خسارات احتمالی وارده ناشی از موارد مذکور را نداشته و این حق را از خود سلب می نماید.
7-5 شرح کالا
در حین ثبت آگهی و برای عرضه کالا، کاربر می تواند از متن، عکس و گرافیک در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور باشد منحصراً متوجه کاربر خواهد بود. کاربر می-بایست ضمن تشریح و معرفی کامل وضعیت کالا، کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نماید.
تبصره 1- ایران ایلب صحت محتوی توضیحات محصولات، کیفیت، قیمت آن ها و سایر اطلاعاتی را که توسط کاربر درج می شود را تأیید نمی کند و عواقب درج هرگونه اطلاعات نادرست برعهده کاربر ثبت کننده آگهی است. ایران ایلب تلاش می کند تا نتایج جست وجوها کامل، دقیق، قابل اعتماد و به روز باشد؛ اما مسئولیتی در قبال نواقص احتمالی ندارد. برای حصول اطمینان از کیفیت مطالب ارائه شده برای هر کالا، ایران ایلب اطلاعات لازم برای برقراری تماس با ثبت کننده آگهی را فراهم می سازد. این خدمت برای آگاهی بیشتر و کمک به خریداران (بازدید کنندگان آگهی) طراحی شده و به معنای تأیید یا تضمین کالاها و خدمات فروشندگان (ثبت کننده آگهی) نیست.
8-5 خرید و فروش کالا
درصورتی که کاربر، اقدام به فروش کالایی در ایران ایلب نماید، باید اطمینان داشته باشد که قانوناً مجاز به فروش آن کالا می باشد.
تبصره 1- ایران ایلب هیچگونه مسولیتی در نحوه انجام معامله به عهده نمی گیرد. سایت و اپلیکیشن تنها محیط مناسبی برای مبادلات فراهم آورده است. لذا خریدار (بازدید کننده آگهی) و فروشنده (ثبت کننده آگهی) موظفند با تبادل اطلاعات لازم از طریق تماس تلفنی یا ایمیل وغیره جهت انجام یک معامله امن مطمئن گردند. استفاده از هرگونه متنی شامل لینک خرید سایت های دیگر و یا درج هرگونه اطلاعات تماس برای کاربران جهت تبلیغات یا ارائه خدمات خود (کالایی بجز کالای درج شده در آگهی) مجاز نمی باشد.
9-5 خرید بسته های آگهی و بسته های ویژه ثبت آگهی:
درصورتی که کاربر، اقدام به خرید بسته های ثبت آگهی در ایران ایلب نماید، باید از آگاهی به قوانین زیر اطمینان داشته باشد: 1- قبل از انتخاب هر بسته و پرداخت هزینه مربوطه، توجه داشته باشد که کلیه وجوه واریزی به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود و فقط به عنوان اعتبار کاربر برای درج آگهی و یا ویژه سازی آن ذخیره شده و در فعالیت های آتی استفاده خواهد شد.
2- اعتبار مالی حساب کاربر مادامی که ثبت آگهی صورت نگرفته است، تا 36 ماه از تاریخ واریز وجه قابل استفاده بوده و منقضی نخواهد شد.
3- بعد از اتمام فرآیند ثبت آگهی و یا ویژه سازی آگهی، هزینه آن از اعتبار کاربر کسر شده و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.
4- هرگونه اشتباه در انتخاب بسته های ویژه آگهی بر عهده کاربر می باشد و ایران ایلب هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
5- دسترسی به انواع بسته ها از طریق صفحه کاربری امکان پذیر است.
10-5 مسئولیت کاربران ثبت کننده آگهی
کاربر ایران ایلب که به عنوان فروشنده فعالیت می نماید، هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده را می پذیرد. با توجه به این که ایران ایلب صرفا بستر اختصاصی مبادلات و معاملات آکادمیکی را ارائه می کند، لذا هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده و خریدار به یکدیگر وارد شود، می بایست مابین طرفین حل و فصل شود و ایران ایلب مسئولیتی در این خصوص ندارد. ایران ایلب فقط امکان گفتگوی دو طرفه را به منظور حل مشکلات از طریق تماس مستقیم فراهم نموده است. البته در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای خریدار و فروشنده از طریق مراجع قانونی ذیصلاح وجود دارد. چنانچه در نتیجه نقض این توافق نامه ضرر و زیانی از سوی طرفین به ایران ایلب، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با ایشان خواهد بود.
تبصره 1- فروشنده متعهد خواهد بود لیست کالاهایی را که موجودی آن ها در فروشگاه وی به صفر رسیده باشد را حذف نماید.
تبصره 2- فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این ایران ایلب انجام می دهند الزامات این توافق نامه را رعایت نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل باشد.
تبصره 3 - فروشنده متعهد است تا در زمان بارگذاری آگهی موارد زیر را رعایت نماید: 1- کالا اصالت داشته و کاملاً منطبق با معرفی فروشنده باشد.
2- کالای مصرفی دارای تاریخ مصرف مناسب و صحیح درج شده در آگهی باشد.
3- قوانین ایران ایلب را در معاملات مطالعه شده و از سوی فروشنده مورد پذیرش قرار گرفته باشد.
4- از هزینه حمایت و بسترسازی ایران ایلب مطلع بوده و هزینه خدمات متعلق به ایران ایلب را قبول دارد.
5- اگر خلاف قوانین فروش عمل کند و صداقت لازم را برای معرفی کالا نداشته باشد، کلیه عواقب آن بر عهده فروشنده خواهد بود و ایران ایلب می تواند تمامی اطلاعات پروفایل فروشنده را جهت پیگیری قضایی در اختیار فرد خریدار یا همان متضرر قرار دهد.
6- تمامی نکات اخلاقی- اسلامی را در زمان بارگذاری آگهی رعایت نموده و در صورت مغایرت آگهی با نکات اخلاقی ایران ایلب مجاز است آن را ویرایش یا حذف نماید. لذا در صورت حذف، فروشنده هیچ حقی در خصوص بازگشت هزینه آگهی ندارد.
7- آگهی فقط تا 24 ساعت بعد از ثبت قابل ویرایش است.
8- کاربر متعهد می گردد در هنگام ثبت آگهی، اطلاعات صحیح را در فیلد های مربوطه وارد نماید و در صورت وارد نمودن اطلاعات در فیلدهای نامناسب، ایران ایلب مجاز به حذف آگهی بدون اطلاع قبلی است.
11-5 مسئولیت خریداران (بازدیدکنندگان آگهی):
1- خریداران ملزم هستند در معاملاتی که در این ایران ایلب انجام می دهند دقت لازم را داشته باشند و الزامات این توافق نامه را رعایت نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل باشد.
2- خریدار می تواند در هنگام خرید کالا، شخصاً اقدام به ثبت نام و ایجاد پروفایل کاربری نماید تا در صورت نیاز هرگونه ادعایی مبنی بر سوء استفاده احتمالی فروشنده از طرف خریدار قابل پیگیری باشد. در غیر این صورت ادعای خریدار قابلیت بررسی نخواهد داشت.
12-5 فعالیت ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه
فروشندگان ابتدا باید از مطابقت داشتن فعالیت ها، مبادلات و فروش کالای خود با قوانین ایران ایلب اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آن ها با قوانین ایران ایلب، ممکن است محدودیت هایی نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و حتی بسته شدن حساب کاربر خاطی اعمال شود.
13-5 تعرفه های خدمات شرکت
تعرفه های مربوط به ثبت آگهی فروش یا خرید کالا در صفحه تعرفه های خدمات از قبیل بارگذاری آگهی و ویژه سازی در پنل کاربری ایران ایلب درج گردیده است. کارمزد های مندرج در صفحه مذکور در صورت نیاز بازنگری و تغییر خواهند کرد و کاربر همیشه آخرین تغییرات را در صفحه شخصی خود مشاهده می نماید. پرداخت هزینه خدمات در بارگذاری آگهی بر عهده ثبت کننده آگهی می-باشد.
14-5 تجربه خرید
پس از مبادله هر کالا، خریدار می تواند نظرات مثبت، خنثی و یا منفی خود را در خصوص رضایت خود از خرید در ایران ایلب در قسمت "تجربه خرید من" درج نماید. بدیهی است نظرات کاربران می تواند ایران ایلب را در بهبود و ارتقای خدمات هر چه بهتر به کاربران یاری نماید.
ماده 6- اقدامات و اختیارات ایران ایلب
ایران ایلب در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارائه خدمات خود به کاربران مختار است. ایران ایلب مجاز است بر اساس دلایل و شواهد قطعی که بیانگر دخالت کاربر در فعالیت ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز است، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و ایران ایلب، اقدامات مورد نیاز از لیست زیر را اتخاذ نماید: 1- تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به ایران ایلب و یا لغو عضویت.
2- اصلاح اطلاعات نادرستی که به ایران ایلب داده شده است.
3- تعقیب و پیگرد قانونی 4- قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری تبصره 1: اگر کاربر شرایط استفاده از خدمات ایران ایلب را نقض کند، ایران ایلب می تواند از طرق قانونی خسارات وارد شده را مطالبه نماید.
تبصره 2: در صورتی که ارائه خدمات به کاربر قطع یا محدود و یا لغو گردد، مراتب به وی ابلاغ خواهد شد. در این موارد کاربر می تواند تقاضای رفع این محدودیت‏ها را مطرح نماید و تصمیم‏گیری نهایی در این خصوص با ایران ایلب خواهد بود.
تبصره 3: در جهت حفظ منابع ایران ایلب و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی، فروشگاه های آزمایشی، غیر فعال، بدون محتوا و محصول حذف خواهد شد.
ماده 7- حقوق و مالکیت ایران ایلب
نام « ایران ایلب» (چه به صورت دامنه «iranelab» و یا اپلیکیشن "Iran E Lab")، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در ایران ایلب، متعلق به ایران ایلب و منحصرا شرکت فناوران دانش گستر حکیم (به شماره ثبت 3939) بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل های گرافیکی و دکمه ها در مالکیت انحصاری ایران ایلب بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی برداری از آن ها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیه حقوق ایران ایلب و مندرجات آن منحصرا متعلق به ایران ایلب و شرکت فناوران دانش گستر حکیم خواهد بود.
ماده 8- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین
1-8 ایران ایلب و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل پیش بینی، تبعی و عدم النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت ایران ایلب، شرکت فناوران دانش گستر حکیم و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه ایی است که با اثبات تقصیر مجموعه ایران ایلب به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر بوده، ایران ایلب مسئول پرداخت هیچ خسارتی نخواهند بود. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده، ایران ایلب از مسئولیت مبرا خواهد بود.
2-8 با پذیرش این توافقنامه کاربران قبول می کنند ایران ایلب هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در ایران ایلب ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از ایران ایلب حذف خواهد شد.
3-8 ایران ایلب در مورد صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.
4-8 عدم تضمین: ایران ایلب خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند.
ماده 9- عدم اسقاط حق
عدم تعقیب یا چشم پوشی ایران ایلب از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و ایران ایلب این حق را برای خود محفوظ میدارد که در صورت نیاز، هر زمان که بخواهد این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار دهد. بنابراین، طرح ادّعای مرور زمان از سوی كاربر به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.
ماده 10- اصلاح توافق نامه
امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود.
ماده 11- شرایط فورس ماژور
عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و... و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.
این توافق نامه در 11 ماده به انضمام تبصره ها تنظیم و به رویت کاربر رسیده و با تأیید در هنگام عضویت، از آن پس پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.
با قبول این توافق نامه، اینجانب به عنوان کاربر ایران ایلب متعهد می شوم تا در صورت وقوع هر گونه تخلف ناشی از کوتاهی اینجانب، ایران ایلب مجاز است عضویت اینجانب را معلق و یا ابطال نماید و کلیه عواقب حقوقی به عهده اینجانب می باشد.